Skialliansen er en sammenslutning av idrettslag i Alta som har skiidrett på programmet. Skialliansen er et redskap for å realisere skiarrangement i Alta.
Skialliansen har også realisert snøkanonsameiet som sikrer kjøp og drift av snøkanoner.

De siste årene har skialliansen stått bak følgende arrangement:

2014: NNM skiskyting          2015: NM JR skiskyting          2016: NNM ski

Dette er skialliansens kontaktpersoner for NNM 2016:

Rennleder Tine Klevstad.  Tine.klevstad@ffk.no 95101944
Sponsor- og markedsansvarlig Frode Wilhelmsen.  Frode.wilhelmsen@amfi.no 97574741

Premie og seremoni ansvarlig Doris Johansen.  jtoj@online.no 99585562
Web ansvarlig arr Adham Banishamsah.  Adham.banishamsah@alta.kommune.no 97743495

Økonomiansvarlig Tor Fredriksen.  Tofr064@gmail.com 90510765
Kafe og bevertning stadion Aina Nordstrand.  Aina.nordstrand@gmail.com 97743501

Leder rennkontor Vibeke Arntzen.  Vibeke.arntzen@skoler.alta.no 95028740
Løypesjef Per Erik Bjørnstad.  pebj@alta.kommune.no 95220536

Stadionsjef Einar Suhr.  Einar.suhr@outlook.com 95225121
Tidtakersjef Kai Bjørkli.  kaibj@online.no 48162355

Parkeringssjef Magnhild Roseneng
Smøreteltansvarlig Ole Johansen.  Ole.johansen@alta.kommune.no 45396905

Leder hovedkomite Per Hindenes.  Per.hindenes@kraftlaget.no 97474155
Medlem hovedkomite Bjørn Roald Mikkelsen.  bjmi@alta.kommune.no 91139958
Medlem hovedkomite Carsten Rolland.  Carsten.g.rolland@uit.no 95122864


Epostadresse for NNM: nnmalta2016@gmail.com

aif-miniasl-minibul-minitil-mini   Nerskogen IL   IL Frea